Marrëveshja me Greqinë, gazetarja ‘shfryn’ kundër qeverisë: Gërrmojnë varreza greke aty ku kullon shërbeti

Publikuar tek: aktualitet, më 16:36 30-01-2018 Marrëveshja me Greqinë, gazetarja ‘shfryn’ kundër qeverisë: Gërrmojnë varreza greke aty ku kullon shërbeti

Marrëveshja e detit me fqinjët jugorë, varrezat greke në jug të Shqipërisë, reforma në drejtësi dhe ikja e trurit nga vendi kanë bërë që gazetarja e njohur, Sonila Meço të reagojë shumë ashpër.

Në një postim në rrjetet sociale, Meço shkruan se çdo gjë tregon për një qeveri që nuk interesohet për qytetarët e saj.

“Po i ikin mjekë, inxhinierë vendit, emigrojnë shqiptarët në ditë të hallit, dështon shëndetësia falas, arsimimi që duam, i pyet, të gjegjen ‘atë e dimë ne!’”, shkruan Meço ndër të tjera.

Më poshtë reagimi i plotë: 

Screenshot_1_copy.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010833978652954
array(1) { ["section"]=> string(109) "marreveshja-me-greqine-gazetarja-shfryn-kunder-qeverise-gerrmojne-varreza-greke-aty-ku-kullon-sherbeti-108508" }