Marrëveshja me Ramën, Basha: E bëra për të shmangur luftën civile

Publikuar tek: politike, më 23:09 25-01-2018 Marrëveshja me Ramën, Basha: E bëra për të shmangur luftën civile

Kryetari i PD Lulzim Basha ka deklaruar se marrëveshjne në maj të vitit të kaluar me kryeministrin Rama e bëri për të shmangur luftën civile.

Deklaratën kreu i PD e ka bërë në emisionin "Opinion" gjatë debateve me analistin Lorenc Vangjeli.

“ Unë në maj bëra diçka që shmangu luftën civile. Siç bëra dy vjet përpara kur nuk kishte ligj dekriminalizimi dhe tërhoqa kandidatin tim vetëm sepse kisha vendosur një standard. Ky nuk i tërhoqi edhe pse i tha SHBA, dhe i ka akoma, njërin e ka kryetar bashkie. Unë me Ramën nuk përputhemi”, tha Basha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010752201080322
array(1) { ["section"]=> string(70) "marreveshja-me-ramen-basha-e-bera-per-te-shmangur-luften-civile-107951" }