Marrëveshja me Serbinë, Haradinaj: Mogherini dhe komisioneri Hahn dëmtuan Kosovën dhe rajonin

Publikuar tek: rajon, më 20:33 15-04-2019 Marrëveshja me Serbinë, Haradinaj: Mogherini dhe komisioneri Hahn dëmtuan Kosovën dhe rajonin Kryeministri i Kosoves, Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur me tone të ashpra ndaj përfaqësuesve të BE-së Mogherini dhe Hahn, pasi sipas tij ata kanë dëmtuar shumë Kosovën dhe Ballkanin Perëndimor.

Sipas Haradinajt, nëse zyrtarët e lartë europian do të kishin biseduar për çështjen e kufijve dhe territoret, sot Kosova dhe Serbia mund të kishin arritur një marrëveshje.

Vazhdim i gabimit që e ka bërë zonja Mogherini dhe komisioneri Hahn, i kanë humbur 1 vit BE-së dhe Ballkanit. Sikur të mos kishin folur për kufij dhe territore, ndoshta do të kishim një marrëveshje. Një deklaratë që e le të hapur mundësinë e bisedimit të territorit të kufirit është vazhdim i politikës së gabuar të evropianëve’, ka thënë kryeministri kosovar. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0065789222717285
array(1) { ["section"]=> string(98) "marreveshja-me-serbine-haradinaj-mogherini-dhe-komisioneri-hahn-demtuan-kosoven-dhe-rajonin-160554" }