Marrëveshja mes Athinës dhe Shkupit, Merkel viziton Maqedoninë  

Publikuar tek: bota, më 15:21 03-09-2018 Marrëveshja mes Athinës dhe Shkupit, Merkel viziton Maqedoninë   Angela Merkel

Kancelarja gjermane, Angela Merkel do të jetë në Maqedoni më 8 shtator për një vizitë zyrtare.

Zëdhënësi i kryeministrit maqedonas, Zoran Zaev, Stefan Zajtbert informoi se axhenda e takimeve nuk është konfirmuar ende. Ajo që dihet deri tani është se do të takohet me kryeministrin maqedonas, Zoran Zaev.

Zyra e Merkel informoi se kancerlarja Merkel ndër të tjera do të kuptojë atmosferën në prag të referendumit të 30 shtatorit për marrëveshjen mes Athinës dhe Shkupit për emrin e Maqedonisë.

Temë e diskutimit pritet të jetë edhe situata e fundit në Ballkanin Perëndimor.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013121843338013
array(1) { ["section"]=> string(68) "marreveshja-mes-athines-dhe-shkupit-merkel-viziton-maqedonine-133044" }