Marrëveshja për detin, Kotzias të martën në Tiranë

Publikuar tek: barometri, më 07:13 07-04-2018 Marrëveshja për detin, Kotzias të martën në Tiranë

Ministrat e Jashtëm grek dhe shqiptar në takimin e vetëm para pak ditësh në Tiranë

Një lajm ka qarkulluar në mediat greke, ku thuhej se ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias do të vizitojë përsëri Tiranën javën e ardhshme.

Sipas informacioneve, ministri grek do të vijë në kryeqytet ditën e martë, pasi të kenë përfunduar festimet e Pashkëve, për të vizituar më pas Kosovën, Serbinë dhe Maqedoninë.

Vizita e Kotzias vjen shumë pak ditë pasi ai mbërriti në Tiranë për të diskutuar për marrëveshjen me detin, ndërsa ende nuk dihet arsyeja e kësaj vizite të rradhës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028710842132568
array(1) { ["section"]=> string(56) "marreveshja-per-detin-kotzias-te-marten-ne-tirane-115993" }