Marrëveshja për QSUT, Beqja: 7 salla operacionesh dhe 60 shtretër të rinj

Publikuar tek: aktualitet, më 10:49 03-03-2015 Marrëveshja për QSUT, Beqja: 7 salla operacionesh dhe 60 shtretër të rinj

Komisioni i Ekonimisë po diskuton sot (e martë) marrëveshjen për QSUT-në. Kjo marrëveshje konsiston në programin e reformimit në QSUT dhe do të realizohet me Bankën për Zhvillim në Këshillin Europian.

I pranishën  në Komisionin e Ekonomisë ishte ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqja,  i cili tha se do të bëhen ndërhyrje radikale në spitalin e sëmundjeve të brendshme dhe se do ketë një infrastrukturë moderne.

“7 salla të reja për operacionet dhe 60 shtretër të rinj”, tha Beqja në Komisionin e Ekonomisë sa i takon marrëveshjes për QSUT.

Ndërkohë projekti i masterplanit për të cilin foli ministri, do të ralizohet brenda 36 muajve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Panariti: Do trefishojmë serat, punë me magazinimin dhe shpërndarjen e produkteve
Lezhë/Vetëhelmohet 62-vjeçari, dyshohet si shkak fatura e energjisë prej 6 milionë lekësh »
Article Logic
Execution time: 0.012419939041138
array(1) { ["section"]=> string(76) "marreveshja-per-qsut-beqja-7-salla-operacionesh-dhe-60-shtreter-te-rinj-4847" }