Marrëveshja PS-PD reagon dhoma e tregtisë dhe industrisë: Bojkoti shqetësues edhe për ne

Publikuar tek: aktualitet, më 10:45 22-05-2017 Marrëveshja PS-PD reagon dhoma e tregtisë dhe industrisë: Bojkoti shqetësues edhe për ne

Marrëveshja e dakordësuar mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së Lulzim Basha i ka ulur disi tensionet politike.

Reagimet në lidhje me marrëveshjen kanë qenë të shumta, disa e përgëzuan dhe disa të tjerë u ankuan se ishte në dëm të tyre.

Sot ka reaguar edhe dhoma e tregtisë e cila në një deklaratë është shprehur se bojkoti i parlamentit nga Partia Demokratike ishte shqetësuese edhe për vetë Dhomën e tregtisë.

Dhoma e tregtisë ka bërë thirrje që të kthehet vëmendje te sipërmarrja. “Përshëndesim arritje e marrëveshjes. Bojkoti shqetësim për sipërmarrjen. Të organizohen tryeza për ekonominë”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Në pikë të mëngjesit, zonjat e pastrimit në punë intensive por shikoni çfarë bën nga pas tyre ky burrë
Shpërthen pakoja me eksploziv në Elbasan, ndërhyjnë forcat xheniere »
Article Logic
Execution time: 0.010844945907593
array(1) { ["section"]=> string(93) "marreveshja-ps-pd-reagon-dhoma-e-tregtise-dhe-industrise-bojkoti-shqetesues-edhe-per-ne-79503" }