Marrëveshjet me Greqinë, Rama tregon se çfarë i rrezikon negociatat: Nuk ka vetëm këtu kazan….

Publikuar tek: aktualitet, më 22:09 01-02-2018 Marrëveshjet me Greqinë, Rama tregon se çfarë i rrezikon negociatat: Nuk ka vetëm këtu kazan….

Kryeministri Rama duke folur për negociatat që janë duke u zhvilluar me Greqinë, ka treguar se çafrë mund t’i rrezikojë ato.

Edi Rama tha se ato janë në vazhdim, por duhet pasur kujdes shumë sepse edhe atje ka kazan, epiteti me të cilën kreu i qeverisë quan mediat.

Rama tha se duhet pasur kujdes me ato që thuhen, pasi edhe atje do të fillojnë mediat të bëjnë presion.

“Ne e kemi vënë rrugë të drejtë, por është një negociatë shumë e vështirë. Sepse nuk ka vetëm kazan vetëm këtu, ka edhe atje. Ka edhe atj media, se është, “Mia faca mia raca”. Dhe do fillojnë edhe andej, jo na morën detin….”,- tha kryeministri Rama. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Flet hartuesi i marrëveshjes së 2009-ës për detin: Do bëja të njëjtën gjë
Nano: Nëse kjo marrëveshje është më e keqe se në 2009-ën, Rama të kalojë mbi trupin tim »
Article Logic
Execution time: 0.012866973876953
array(1) { ["section"]=> string(97) "marreveshjet-me-greqine-rama-tregon-se-cfare-i-rrezikon-negociatat-nuk-ka-vetem-ketu-kazan-108792" }