Marrja e kryesisë së OSBE, Prezenca e OSBE në Shqipëri: Urime për detyrën e re, një mundësi historike për ju

Publikuar tek: aktualitet, më 17:48 06-12-2019 Marrja e kryesisë së OSBE, Prezenca e OSBE në Shqipëri: Urime për detyrën e re, një mundësi historike për ju Kryeministri Rama ne Bratislave ku Shqiperia mori kryesine e OSBE-se

Prezenca e OSBE-së në Shqipëri, ka uruar vendin tonë për marrjen e kryesisë së OSBE-së për gjashtë muajt e ardhshme për herë të parë në histori.

Me anë të një postimi në rrjetin social twitter, faqja zyrtare e OSBE-së në Shqipëri, ka uruar shqiptarët dhe kryeministrin Rama për marrjen e postit të kryesuesit të OSBE-së si dhe

Postimi i plotë:

Prania e OSBE-së në Shqipëri, uron Shqipërinë për marrjen e detyrës së kreut të OSBE-së ditën e sotme, duke reflektuar statusin dhe angazhimin e saj në bashkësinë ndërkombëtare të sigurisë. Siç tha dhe kryeministri Edi Rama, kjo është një mundësi historike që vendi të shkëlqejë.

Ne mezi presim një bashkëpunim të vazhdueshëm e të frytshëm në avancimin e vlerave të OSBE-së për demokraci të shëndetshme dhe respektimin e të drejtave të njeriut si dhe përparësitë e kryesisë shqiptare në të gjitha fushat e OSBE-së.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02391791343689
array(1) { ["section"]=> string(112) "marrja-e-kryesise-se-osbe-prezenca-e-osbe-ne-shqiperi-urime-per-detyren-e-re-nje-mundesi-historike-per-ju-188622" }