Marshimi me biçikleta kundër homofobisë, i pranishëm edhe ambasadori Lu

Publikuar tek: aktualitet, më 15:10 17-05-2015 Marshimi me biçikleta kundër homofobisë, i pranishëm edhe ambasadori Lu

Është zhvilluar sot në kryeqytet marshimi me biçikleta kundër homofobisë në kuadër të Ditës Ndërkombëtare Kundër Homofobisë.

Në aktivitetin e ditës së sotme ka marrë pjesë edhe ambasadori i Shteteve të Bashkuara, Donald Lu. Aktivitetet do të zgjasin gjatë gjithë javës.

“Kjo është gjithashtu edhe një ditë që ne të rikujtojmë se të drejtat LGBT janë të drejtat e njeriut. Por kjo është një ditë edhe për respect dhe tolerancë. Sa pak që përfitohet nga urrejtja, por sa shumë mund të arrijmë nga dashuria. Ndajeni edhe ju këtë foto në faqen tuaj nëse jeni dakord me ne”, shkruan Ambasada Amerikane në njoftim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vlorë, arrestohet hajduti i shpallur në kërkim
Aksident në aksin Vorë-Tiranë, makina përplas për vdekje këmbësorin »
Article Logic
Execution time: 0.012139081954956
array(1) { ["section"]=> string(76) "marshimi-me-bicikleta-kunder-homofobise-i-pranishem-edhe-ambasadori-lu-11351" }