Martesa e çuditshme në varreza, vajza martohet me të dashurin e vdekur

Publikuar tek: bota, më 18:58 05-09-2018 Martesa e çuditshme në varreza, vajza martohet me të dashurin e vdekur

Një martesë e rralë dhe shumë e çuditshme ka ndodhur në Filipine ku një vajzë tejet e dashuruar u martua me të dashurin e saj të vdekur, para se të përcillej për në banesëne  tij të fundit.

Nusja, e identifikuar si Zyrine, shkoi në varreza për t'u "martuar" me Jake Anthony Macadangdang para familjes së tij të pikëlluar.

22-vjeçari u vra muajin e kaluar pasi një biznesmen thuhet se goditi motorin e tij në një sulm hakmarrës pas një përleshjeje në një bar më herët.

Nusja nuk ishte në gjendje të vendoste unazën në gishtin e "dhëndrit" të ngurtësuar dhe ia la atë vetëm në dorë.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01366114616394
array(1) { ["section"]=> string(76) "martesa-e-cuditshme-ne-varreza-vajza-martohet-me-te-dashurin-e-vdekur-133290" }