Martesa i bashkoi dhe vdekja i ndau, pas 71 vitesh bashkë, çifti vdes në të njëjtën ditë

Publikuar tek: bota, më 21:23 26-01-2019 Martesa i bashkoi dhe vdekja i ndau, pas 71 vitesh bashkë, çifti vdes në të njëjtën ditë

Çifti i moshuar po bënin të martuar plot 71 vjet.

Isabell Whitney 95 vjeçe dhe Preble Staver 96 vjeç kanë pasur një histori si në përralla, ata martesa i bashkoi dhe vdekja i ndau.

Ishin njohur gjatë një takimi në errësirë dhe ishin martuar në vitib 1946. Gjatë jetës së tyre së bashku ata ishin ndarë vetëm njëherë dhe ajo ka qenë gjatë luftës së dytë botërore.

Isabell dhe Preble lindën pesë fëmijë dhe fatkeqësisht gjatë jetës së tyre u është dashur të përballen edhe me vdekjen e njërit prej tyre.

Ditën e fundit të jetës  çifti i kaloi në të njëjtën dhomë spitali të shtrënguar dorë për dore.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012395143508911
array(1) { ["section"]=> string(93) "martesa-i-bashkoi-dhe-vdekja-i-ndau-pas-71-vitesh-bashke-cifti-vdes-ne-te-njejten-dite-150464" }