Martohet çifti i parë homoseksual në ushtri…të dy kapitenë

Publikuar tek: bota, më 20:18 22-01-2018 Martohet çifti i parë homoseksual në ushtri…të dy kapitenë

Kapitenët e ushtrisë Daniel Hall 30 vjeç dhe Vincent Franchino 26-vjeç janë martuar së bashku në akademi në New York duke u bërë çifti i parë homoseksual në detyrë. 

Pilotët e helikopterëve Apache Daniel Hall, 30 vjeç dhe Vincent Franchino, 26 vjeç u martuan para një turme që përfshinte dhjetëra oficerë ushtarakë.

"Ka qenë një rrugë e gjatë dhe e vështirë për ne," - tha kapiteni në dasmën e 13 janarit për The Times.

Të dy kanë filluar të pyunojnë së bashku që në vitin 2011 dhe po në këtë vit zyrtarizuan dashurinë e tyre.

Screenshot_25.jpg

Screenshot_24.jpg

21VOWS1-superJumbo-v2.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093891620635986
array(1) { ["section"]=> string(65) "martohet-cifti-i-pare-homoseksual-ne-ushtri-te-dy-kapitene-107546" }