Martohet djali i sulltanit, 11 ditë dasmë me ar e diamantë

Publikuar tek: bota, më 14:49 13-04-2015 Martohet djali i sulltanit, 11 ditë dasmë me ar e diamantë

Brunei-n e pret një ceremoni e gjatë prej 11 ditësh pasi djali i sulltanit 31 vjeçar Abdul Malik dhe bashkëshortja e tij e ardhshme 22 vjeçare DK Raabi’atul Adaëiyyah.

Ceremonia po mbahet në pallatin Istana Nurul Iman dhe në foto shihen çifti të veshur me kostume prej ari. Ceremonia ka filluar me datë 5 prill dhe do të përfundojë më datë 15. Të ftuar janë 6 mijë njerëz e midis tyre edhe zyrtarët e qeverisë. Kurora, këpucët dhe çdo bizhu tjetër janë të dizenjuara prej ari dhe gurë smeraldi. Abdul Malik është djali i sulltanit të Bruneit Hassanal Bolkiah.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013141870498657
array(1) { ["section"]=> string(62) "martohet-djali-i-sulltanit-11-dite-dasme-me-ar-e-diamante-8575" }