Masa drastike ndaj koronavirusit, Rusia mbyll të gjithë kufijtë e saj

Publikuar tek: bota, më 18:00 28-03-2020 Masa drastike ndaj koronavirusit, Rusia mbyll të gjithë kufijtë e saj

Rusia do të mbyll plotësisht të gjithë kufijtë e saj duke nisur nga e hëna, për të ndaluar përhapjen e koronavirusit.

Sipas dekretit të qeverisë, pritet që vendi të ndalojë perkohësisht trafikun e të gjitha pikave kufitare rrugore, hekurudhore dhe detare.

Moska, zona e prekur më keq në Rusia, ka mbyllur sot të gjitha kafenetë, restorantet dhe dyqanet, përveç atyre që shesin ushqime dhe ilaçe, deri më 5 prill, shkruan Reuters.

Kryeqyteti rus nuk ka urdhëruar kufizim të përgjithshëm, por i ka ashpërsuar këtë javë masat.

Kujtojmë që ditën e sotme në Rusi janë konfirmuar 228 raste të reja me Covid-19 dhe është shënuar 1 vdekje tjetër.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.010880947113037
array(1) { ["section"]=> string(75) "masa-drastike-ndaj-koronavirusit-rusia-mbyll-te-gjithe-kufijte-e-saj-200435" }