Masakër e përgjakshme, xhihadistët vrasin 70 ushtarë

Publikuar tek: bota, më 20:01 11-12-2019 Masakër e përgjakshme, xhihadistët vrasin 70 ushtarë AFP 2019 / ISSOUF SANOG

Një masakër e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Niger, ku të paktën 70 ushtarë raportohet se janë vrarë nga xhihadistët.

Një këshilltar i presidentit në shtetin e Afrikës Perëndimore thotë se xhihadistët kanë vrarë të paktën 70 ushtarë gjatë një sulmi në kamp.

Më herët presidenti i vendit Mahamadou Issoufou, përmes një postimi në rrjetet sociale tha se po anulonte vizitën jashtë shtetit dhe po kthehej me urgjencë për shkak të zhvillimeve në kufirin mes Nigerit dhe Malit, por duke mos specifikuar përse bëhej fjalë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nuk do ta besoni kë ka zgjedhur si 'Personin e Vitit' revista e famshme TIME (Foto)
Siguria e 5G, qeveria shqiptare nënshkruan memorandumin me SHBA »
Article Logic
Execution time: 0.010797023773193
array(1) { ["section"]=> string(58) "masaker-e-pergjakshme-xhihadistet-vrasin-70-ushtare-189127" }