Masakër në Akademinë e Policisë, vriten 59 studentë dhe një roje

Publikuar tek: bota, më 09:29 25-10-2016 Masakër në Akademinë e Policisë, vriten 59 studentë dhe një roje

Të paktën 59 studentë edhe një roje kanë mbetur të vdekur pas sulmeve kamikaze në Akademinë e Policisë në Quetta të Pakistanit.

Mësohet se 3 militantë të Shtetit Islamik janë future në akademi dhe kanë marrë peng studentët dhe kanë lënë të plagosur mbi 100 të tjerë.

Sipas CNN pas ngjarjes në Kolegjin e Policisë së Balukistanit qëndron një grup i lidhur me Al Kaeden.

Bëhet me dije se dy prej kamikazëve hodhën vetën në erë, ndërsa një prej tyre u vra nga policia.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ngjarja horror që po trondit Italinë: Shqiptari rrëmben dy infermiere dhe njërën e përdhunon brenda në makinë
Tronditet Turqia, shpërthim i fuqishëm në Antalia. Dhjetra të plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.011487007141113
array(1) { ["section"]=> string(69) "masaker-ne-akademine-e-policise-vriten-59-studente-dhe-nje-roje-57310" }