Masakër në Australi, makina futet mes këmbësorëve, 3 të vdekur, 26 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 11:48 20-01-2017 Masakër në Australi, makina futet mes këmbësorëve, 3 të vdekur, 26 të plagosur

Të paktën 3 persona kanë gjetur vdekjen dhe 26 të tjerë janë plagosur pasi një person u fut me makinë mes turmës së njerëzve në Australi.

Sipas 'Daily Mail' mes viktimave raportohet të jetë edhe një foshnje. Sipas raportimeve të policisë australiane shoferi që kreu masakrën kishte problem mendore dhe nuk ishte i panjohur për policinë pasi edhe më parë kishte kryer një sërë sulmesh të dhunshme.

Menjëherë pas masakrës, policia australiane ka qëlluar autorin përpara se ai të dilte nga makina

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ekstradohet në SHBA ish-bosi i drogës ‘El Chapo’
Pas 2 ditësh kërkime, gjenden të gjallë 6 persona në hotelin që u godit nga orteku në Itali »
Article Logic
Execution time: 0.013216972351074
array(1) { ["section"]=> string(81) "masaker-ne-australi-makina-futet-mes-kembesoreve-3-te-vdekur-26-te-plagosur-66120" }