Masakër në Dallas, snajperët qëllojnë mbi policët : 4 të vdekur, 7 të plagosur (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 07:34 08-07-2016

Ajo që nisi si një protestë kundër dhunës policore është shndërruar në një masakër. 4 policë kanë mbetur të vdekur dhe 7 të tjerë janë plagosur nga dy snajpera.

Protestuesit ishin mbledhur për të dënuar dy vrasjet e personave me ngjyrë nga ana e autoriteteve, ku një prej  vrasjeve u filmua e gjitha nga e dashura e viktimës që postoi videon e të dashurit të saj mbuluar me gjak si pasojë e barbarisë së policisë .

“Të gjithë ne si amerikanë duhet të jemi të shqetësuar nga këto të shtëna, pasi ato nuk janë incidente të izoluara. Ato janë shenjë e një kompleksi të gjërë të pabarazive, që ekzistojnë në sistemin tonë gjyqësor penal”, ka thënë sakaq Presidneti i SHBA, Barack Obama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011140108108521
array(1) { ["section"]=> string(86) "masaker-ne-dallas-snajperet-qellojne-mbi-policet-4-te-vdekur-7-te-plagosur-video-45909" }