Masakër në SHBA, sulm me armë në Kishë, dyshohet për 24 të vrarë

Publikuar tek: bota, më 20:25 05-11-2017 Masakër në SHBA, sulm me armë në Kishë, dyshohet për 24 të vrarë

Të paktën 40 persona janë qëlluar me armë zjarr në një Kishë në Teksas të Shteteve të Bashkuara ndërsa mediat raportojnë për 24 viktima.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Sutherland Springs, në kishën First Baptist në San Antonio që vizitohet nga rreth 50 banorë çdo ditë.

Dëshmitarët kanë thënë se një person i armatosur deri në dhëmbë, ka hyrë në Kishë dhe ka hapur zjarr duke qëlluar mbi 40 persona, midis tyre edhe një djalë 2 vjeçar.

Forca të shumta policie dhe ekipet speciale anti terror kanë mbërritur në vendngjarje.

sdfwerfwegft3g.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011725902557373
array(1) { ["section"]=> string(68) "masaker-ne-shba-sulm-me-arme-ne-kishe-dyshohet-per-24-te-vrare-98460" }