Masakër në SHBA: Të paktën 27 të vdekur nga sulmi me armë në Kishë, 30 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 21:16 05-11-2017 Masakër në SHBA: Të paktën 27 të vdekur nga sulmi me armë në Kishë, 30 të plagosur

Të paktën 27 persona raportohet të kenë humbur jetën pas një sulmi me armë në San Antonio të Teksasit.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në mesditë në qytetin e vogël Sutherland Springs, kisha First Baptist që vizitohet nga rreth 50 persona çdo ditë.

Mes viktimave raportohet se ka edhe disa fëmijë. Autori i masakrës është qëlluar për vdekje nga policia ndërsa motivi mbetet ende i paqartë.

Mbi 30 persona të tjerë raportohet të kenë mbetur të plagosur ndërsa forca të shumta policie dhe ambulanca kanë vërshuar drejt vendngjarjes.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Masakër në SHBA, sulm me armë në Kishë, dyshohet për 24 të vrarë
Rrëzohet helikopteri, vdes princi saudit dhe zyrtarë të tjerë të lartë »
Article Logic
Execution time: 0.010849952697754
array(1) { ["section"]=> string(86) "masaker-ne-shba-te-pakten-27-te-vdekur-nga-sulmi-me-arme-ne-kishe-30-te-plagosur-98464" }