Masakër në Zvicër, 36-vjeçari vrau vjehrrin, vjehrrën, kunatin dhe fqinjin

Publikuar tek: bota, më 09:42 11-05-2015 Masakër në Zvicër, 36-vjeçari vrau vjehrrin, vjehrrën, kunatin dhe fqinjin Foto ilustruese

Policia zviceriane ka bërë të mundur zbulimin e autorit të krimit që u mori jetën katër personave në Vurenlingen të Zvicrës.

Autoritetet zviceriane kanë përjashtuar mundësinë e sulmeve terroriste por pohojnë se autori është një burrë 36 vjeçar që për motive personale vrau vjehrrin, vjehrrën, kunatin dhe fqinjin. Pas këtyre vrasjeve, autori vrau edhe veten.

Policia ka marrë në pyetje bashkëshorten dhe fëmijët e autorit për të mësuar motivet e vërteta të ngjarjes, ndërkohë që bëhet me dije se çifti prej kohësh jetonte i ndarë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013235092163086
array(1) { ["section"]=> string(77) "masaker-ne-zvicer-36-vjecari-vrau-vjehrrin-vjehrren-kunatin-dhe-fqinjin-10849" }