Masakër/ Një çift adoleshentesh u rrahën, u torturuan brutalisht deri në vdekje për shkak të traditës

Publikuar tek: bota, më 19:23 15-09-2017 Masakër/ Një çift adoleshentesh u rrahën, u torturuan brutalisht deri në vdekje për shkak të traditës

Sipas policisë, një çift adoleshent u torturuan dhe vranë për shkak të nderit.

Djali 17-vjeçar me të dashurën e tij 15-vjeçare mendohet se ishin larguar nga shtëpitë e tyre në Pakistan, së bashku.

Sidoqoftë, kur pleqtë e fisit mësuan se çifti donte të martohej kundër traditës fisnore dyshohet se ata kishin vrarë të rinjtë.

Autoritetet në Karaçi kanë zhvarrosur tashmë trupat për të kryer autopsinë dhe thonë se kanë gjetur dëshmi për 'goditje elektrike dhe torturë”.

BBC raporton se familjet kishin arritur një marrëveshje mbi planet e martesës midis të rinjve, megjithatë pleqtë fisnorë ende urdhëruan vdekjen e tyre 'si një mësim për të tjerët'.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gazetari i famshëm vdes pas sulmit nga krokodili
Gaforrja e frikshme me kokë fëmije çuditi botën, makthi që tmerroi të gjithë »
Article Logic
Execution time: 0.0093069076538086
array(1) { ["section"]=> string(105) "masaker-nje-cift-adoleshentesh-u-rrahen-u-torturuan-brutalisht-deri-ne-vdekje-per-shkak-te-tradites-92502" }