Masakra në bregdetin e Durrësit, shpërthen aktivisti: Ore qytetare, ore prokurorë, ore biznesmen, ore pushtetarë, ku po ju çon mushka?

Publikuar tek: aktualitet, më 10:09 28-04-2017 Masakra në bregdetin e  Durrësit, shpërthen aktivisti: Ore qytetare, ore prokurorë, ore biznesmen, ore pushtetarë, ku po ju çon mushka?

“Ore qytetare, ore prokurorë, ore biznesmen, ore pushtetarë, ku po ju çon mushka?”, kështu ka shpërthyer ambientalisti Sazan Guri ndaj masakrës në bregdetin e Durrësit, ku janë bërë betonizime të shumta.

“Keni parë e dëgjuar të betonizosh ujt e detit, reren e plazhit, pa leje ndërtimi, pa leje mjedisi, pa pyetur qytetaret, jo për qëllim publik, jashtë planit të territorit? Shifni dhe flisni vetë.
Na thoni ca të mbrosh me para në këtë vend, ku çdo ditë pillet një mostër më të tmerrshme se një ditë më parë!
Si mendoni të dashur qytetare? Të flasim?! Të dorëzohemi?! Apo t’ja mbathim?! Pres çdo sugjerim tuajin. 
Nëse keni diçka me mua, mos e nxirrni këtë inat duke mbrojtur këta monstra", shprehet Guri.

 

18119170_10206848795897135_1187372356826668455_n.jpg18157122_10206848795817133_8741828079994530121_n.jpg18119151_10206848794937111_1148791885407840896_n.jpg18118980_10206848795017113_8792509969021430992_n.jpg18157183_10206848794977112_5481622093161955326_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E rëndë, gjendet një kafkë e dekompozuar pranë varrezave në Vlorë
Ndahet nga jeta artisti i madh shqiptar Qazim Shemaj, vuante nga një sëmundje e rëndë »
Article Logic
Execution time: 0.010767221450806
array(1) { ["section"]=> string(133) "masakra-ne-bregdetin-e-durresit-shperthen-aktivisti-ore-qytetare-ore-prokurore-ore-biznesmen-ore-pushtetare-ku-po-ju-con-mushka-76742" }