Masakra në Las Vegas, policët heronj mbrojnë njerëzit nga breshëria e plumbave, zbulohet tjetër sekret i vrasësit (FOTO-VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 08:52 04-10-2017 Masakra në Las Vegas, policët heronj mbrojnë njerëzit nga breshëria e plumbave, zbulohet tjetër sekret i vrasësit (FOTO-VIDEO)

Policët në Las Vegas kanë nxjerrë filmime të reja nga kamerat e trupit teksa në përpjekje për të ndalur autorin mbi ta fluturonin plumbat e automatikut.

Në një moment, disa policë fshihen pas një muri pasi vrasësi Stephen Paddock po qëllon në drejtim të tyre.

Në një moment tjetër një polic shkon tek një person i dehur për ta çuar në një vend të sigurt dhe më pas policat mbulojnë një grua me shpresën se jeleku i tyre antiplumb do ta ndihmojë atë, shkruan Dailymail, raporton newsbomb.al.

Policia zbuloi gjatë një konference për shtyp se vraësi Paddock kishte fshehur kamera kudo në dhomat e hotelit që kishte marrë me qira, madje dhe tek vrima e çelësit tek një derë, në mënyrë që të shihte dhe të ruante në rast se do të vinte policia.

Ende nuk dihet pse 64-vjeçari Stephen Paddock e kreu sulmin në Las Vegas gjatë koncertit të muzikës Country në restortin Mandalay Bay ku vrau rreth 60 persona dhe plagosi mbi 200 të tjerë, por mesa duket gjithçka ka qenë e planifikuar mirë nga ana e tij.

4503DA1600000578-4946740-At_one_point_they_crouch_behind_a_concrete_wall_as_he_fires_on_t-a-77_1507086239865.jpg

4503DA0A00000578-4946740-The_cops_are_seen_crouch_running_to_avoid_being_hit_by_killer_Pa-a-78_1507086244478.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Franca miraton ligjin e ri kundër terrorizmit
Tronditet Parisi, shpërthen një motoçikletë përpara zyrave ushtarake »
Article Logic
Execution time: 0.012784957885742
array(1) { ["section"]=> string(128) "masakra-ne-las-vegas-policet-heronj-mbrojne-njerezit-nga-bresheria-e-plumbave-zbulohet-tjeter-sekret-i-vrasesit-foto-video-94666" }