Masakra në Londër, një shqiptar ndodhej vetëm 10 metra larg ngjarjes (RRËFIMI)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:43 04-06-2017 Masakra në Londër, një shqiptar ndodhej vetëm 10 metra larg ngjarjes (RRËFIMI)

Sulmet e njëpasnjëshme që tronditën mbrëmë vonë zemrën e Londrës duket se janë përjetuar edhe nga shqiptarët që jetojnë e punojnë në Britaninë e Madhe.

Deri tani nuk ka asnjë reagim zyrtar nëse në mesin e viktimave të dhe të lënduarve ka shqiptarë. Megjithatë, një shtetas shqiptar ka përjetuar momente të frikshme natën e mbrëmshme ku ndodhi sulmi i parë në London Bridge.

Ai shkruan në një forum shqiptarësh në rrjetet sociale se kur ka ndodhur ngjarja ai ka qenë vetëm 10 metra larg rrezikut.

“Vec zoti e din qka Po ndodh. Kur ngjarja ndodhi un kam qene 10 makina para. Zoti ju rujt. Prayforlondon”, shkruan shqiptari i cili nuk ka dashur të identifikohet.

Po ashtu, ky shqiptar ka postuar edhe dy foto nga celulari i tij, ku duket qartë momenti dramatik ku të gjitha strukturat e policisë britanike janë në këmbë dhe po marrin masat.

Nga 3 sulme, dy prej të cilave janë konsideruar terroriste humbën jetën 10 persona. Prej tyre 3 janë vrarë nga policia si terroristë, ndërsa mbi 40 të tjerë janë plagosur rëndë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dikur aleati i Ramës, sot e sulmon hapur dhe zbulon: Ç’do të zhduket nga marrëveshja PS-PD pas 25 qershorit
INTERVISTË EKSKLUZIVE/ Sulmet terroriste, rrëfen shqiptari të pathënat e deritanishme: Pse lashë politikën në Shqipëri për Londrën “e rrezikshme” »
Article Logic
Execution time: 0.011522054672241
array(1) { ["section"]=> string(81) "masakra-ne-londer-nje-shqiptar-ndodhej-vetem-10-metra-larg-ngjarjes-rrefimi-81180" }