Masakra në Manchester Arena u paralajmërua 4 orë para se të ndodhte, kush e parashikoi në rrjetet sociale

Publikuar tek: bota, më 14:45 23-05-2017 Masakra në Manchester Arena u paralajmërua 4 orë para se të ndodhte, kush e parashikoi në rrjetet sociale

Hulumtimet lidhur me terrorin e mbrëmshëm në Manchester Arena kanë zbuluar një detaj i rëndësishëm.

Sulmi terrorist është paralajmëruar në twitter 4 orë para se të ndodhte. Në fakt, sulmi ishte parashikuar nga dikush që kishte një llogari në Tëitter, dhe foto profili mbante logon e ISIS.

Pas sulmit, adresa është fshirë, por më parë disa qytetarë i kanë dhënë rëndësi dhe i kanë bërë profilit me njoftimin e frikshem screenshot, të cilat tashmë po bëjnë xhiron e internetit, shkruajnë mediat e huaja.

Në llogarinë @ owys663 shkruhej "#ISLAMICSTATE #manchesterarena #UK #British E HARRUAT KËRCËNIMIN TONË? ". Pas sulmit ku mbetën të vdekur 22 persona e 59 u plagosën adresa u fshi. 

 

manchester-attack-prediction-tweets_759_tab1lambert-twitter.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01216197013855
array(1) { ["section"]=> string(110) "masakra-ne-manchester-arena-u-paralajmerua-4-ore-para-se-te-ndodhte-kush-e-parashikoi-ne-rrjetet-sociale-79672" }