Masakra në Manchester, dëshmitarët rrëfejnë tmerrin: Vajza që po bërtiste... ishte motra ime. 8 vjeçarja që u vra prek mijëra zemra

Publikuar tek: bota, më 17:03 23-05-2017 Masakra në Manchester, dëshmitarët rrëfejnë tmerrin: Vajza që po bërtiste... ishte motra ime. 8 vjeçarja që u vra prek mijëra zemra

Sulmi që ndodhi mbrëmjen e djeshme gjatë koncertit të këngëtares Ariana Grande në Manchester Arena tronditi mbarë Anglinë.

 Në këtë sulm vdiqën 22 persona dhe dhe mbetën të plagosur 199 të tjerë të mbuluar në gjak.

Menjëherë pasi ka ndodhur sulmi ka reaguar organizata terroriste ISIS e cila e mer përsipër këtë akt makabër.

Mes 22 të vdekurve është edhe 8 vjeçarja Saffie Roussos, 18-vjeçarja Georgina Callander dhe 26-vjeçari John Atkinson. Nga të plagosurit, 59 u dërguan në spital, nga të cilët së paku 12 ishin fëmijë ndërsa 60 u trajtuan në vendngjarje.

 “Qindra njerëz tani po përpiqen me dëshpërim për të gjurmuar të dashurit e tyre që u zhdukën pas sulmit dhe policia që duhej të tregonte disa prindërve që fëmijët e tyre kishin vdekur”.

Duke përshkruar skenat pas shpërthimit, një dëshmitar okular i tha MailOnline se shikon një vajzë të re duke bërtitur, 'nuk e di ku është motra ime'. Një tjetër dëshmitar tregoi se si një grua që po vdiste ku në të njëjtën kohë shikonte një tjetër vajzë me këmbë të fryra.

gjgjghjgh.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Identifikohet kamikazi i sulmit në Manchester, 23-vjeçari Salman Abedi
Zbradhet emri i terroristit që vrau 22 njerëz »
Article Logic
Execution time: 0.0103759765625
array(1) { ["section"]=> string(131) "masakra-ne-manchester-deshmitaret-rrefejne-tmerrin-vajza-qe-po-bertiste-ishte-motra-ime-8-vjecarja-qe-u-vra-prek-mijera-zemra-79697" }