Masakra në Tunizi/ Publikohen fotot e terroristit përpara se të vritej nga policia

Publikuar tek: bota, më 22:43 26-06-2015 Masakra në Tunizi/ Publikohen fotot e terroristit përpara se të vritej nga policia

Janë publikuar fotot e terroristit 23 vjeçar, Seifeddine Yacoubi, i cili vrau ditën e premte 37 persona dhe plagosi 36 të tjerë në një plazh të Tunizisë. Në foto shihet 23 vjeçari duke mbajtur një automatik “Ak47”, pak përpara se të qëllohej për vdekje nga policia.

Sipas autoriteteve tuniziane, Yacoubi ka shkuar si turistë në rezortin kur kreu masakrën, duke mbajtur pos çadrës së plazhit një automatik.

Lexo edhe: Masakër në Tunizi, shkon në 37 numri i viktimave nga sulmi me armë në plazh

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndikimi i Rusisë në Europë përmes kishave
Gazetari shmang sulmin me bombë të ISIS në Londër »
Article Logic
Execution time: 0.010587930679321
array(1) { ["section"]=> string(87) "masakra-ne-tunizi-publikohen-fotot-e-terroristit-perpara-se-te-vritej-nga-policia-14735" }