Masakrohen me thika dy vëllezërit shqiptarë në Londër (Foto)

Publikuar tek: bota, më 21:08 11-06-2018 Masakrohen me thika dy vëllezërit shqiptarë në Londër (Foto)

Dy vëllezër shqiptarë janë sulmuar dhe masaktuar me thika mbrëmjen e së shtunës në Londër.

Ata janë Edmond dhe Erald Preçi nga qyteti i Lezhë. Ngjarja e rëndë ndodhi në Greens Lane, pranë stacionit Turnpike Lane ku 35-vjeçari Edmond Preçi ka gjetur vdekjen e menjëhershme ndërsa vëllai i tij, Eraldi ndodhet në spital në gjendje kritike për jetën.

fghj45r6j4rt6jfgj.jpg

Edmondi

xdfgwergwerh34h3gh.jpg

Eraldi

Hetimet vijojnë për zbulimin e autorëve dhe motiveve të ngjarjes. Paraprakisht dyshohet se shkak është bërë rivaliteti mes bandave në qytet.

Babai i tyre ka shpërndarë lajmin e hidhur në rrjetet sociale.

dfge4h45h5h.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012371063232422
array(1) { ["section"]=> string(65) "masakrohen-me-thika-dy-vellezerit-shqiptare-ne-londer-foto-124030" }