Masakrohet toreadori spanjoll në sy të 10 mijë spektatorëve (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 10:44 03-04-2017 Masakrohet toreadori spanjoll në sy të 10 mijë spektatorëve (FOTO)

Një ngjarjë e rëndë u shënua në arenën më të madhe të Spanjës, Las Ventas, të Madritit, ku nga një shfaqje që do ishte argëtuese u kthye në një tmerr të vërtetë.

Toreadori, Daniel Garsia Narravete u sulmua nga demi me të cilin po përballej në arenë. Ai kishte një peshë 1.000 paund në pjesën e fytyrës dhe qafës.

Deshmitarë të këtij sulmi u bë e gjithë arena prej 10 mijë personash, të cilën menduan fillimisht se 23 vjeçari nuk kishte asgjë serioze, por pasi e kuptuan se situata ishte kritike u dëgjuan ulërima nga turma. 

Ekipi i shpëtimit nxitoi për të tërhequr mënjanë toreadorin e plagosur. Ai u transportua menjëherë në spital, ndërsa mjekët thanë se i riu ishte goditur dy herë në fytyrë dhë po aq në qafë. Plagët e kanë bërë atë të jetë aktualisht në gjendje kritike për jetën.

Videoja tronditëse që po bën xhiron e botës, tregon demin teksa e ngre toreadonin fillimisht në ajër dhe më pas e hedh ne tokë dhe e godet me brirë.   

 

toreador.jpg

 Toros_205491404_31979497_1706x960.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Thellohet tragjedia në Kolumbi, rrëshqitja e dheut vret 254 persona, qindra të tjerë të zhdukur
Video tronditëse: Shërbëtorja kërkon ndihmë se po binte nga kati i 7-të, gjesti i pronares ka tmerruar këdo që ka parë këto pamje »
Article Logic
Execution time: 0.0095279216766357
array(1) { ["section"]=> string(70) "masakrohet-toreadori-spanjoll-ne-sy-te-10-mije-spektatoreve-foto-73931" }