Masakroi me thikë djalin e Simona Venturës, shqiptari kërkon të arratiset, por e pëson keq

Publikuar tek: bota, më 19:34 23-01-2019 Masakroi me thikë djalin e Simona Venturës, shqiptari kërkon të arratiset, por e pëson keq

Ngjarja e ndodhur natën e 1 korrikut 2018 pranë një diskoteke të njohur në qytetin e Milanos, ku është plagosur djali i moderatores së famshme italiane Simona Ventura me thikë dy shqiptarë ka bërë që prokuroria italiane të kërkojë 10 vite burg.

 Albano Jakaj 24 vjeç dhe Andi Arapi 29 vjeç janë dy shqiptarët e përfshirë në ngjarje.

Ky i fundit ka tentuar ka tentuar të largohet nga Itali drejt Shqipërisë nëpërmjet një trageti në Bari.

Mirëpo policia kufitare e Barit e ka ndaluar në kohë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01099681854248
array(1) { ["section"]=> string(95) "masakroi-me-thike-djalin-e-simona-ventures-shqiptari-kerkon-te-arratiset-por-e-peson-keq-150031" }