Masakruan të moshuarin italian duke i thyer katër brinjë, dalin emrat e 4 grabitësve shqiptarëve

Publikuar tek: aktualitet, më 15:50 16-02-2020 Masakruan të moshuarin italian duke i thyer katër brinjë, dalin emrat e 4 grabitësve shqiptarëve Ilustruese

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rëndë e ndodhur në orët e para të mëngjesit të së premtes, ku katër shqiptarë kanë masakruar një 85 vjeçar në Lignano të Italisë.

Të rinjtë shqiptarë kanë shkuar në banesën e të moshuarit Giuseppe Spartà për ta grabitur dhe më pas e kanë rrahur për spital 85 vjeçarin.

Autorët e kësaj ngjarja të cilët janë Taulant Frroku, 30 vjeç, Zef Haxhia, 29 vjeç, Vuka Aviljam, 28 vjeç e Eugen Gjonaj, 26 vjeç, janë arrestuar nga policia dhe aktualisht ndodhen në burgun e Udines.

I moshuari ka marrë plagë të rënda nga rrahja dhe është dërguar në spitalin e Latisanës. Ngja goditjet e forta që ka marrë nga katër shqiptarët ai ka mbetur me të paktën 4 brinjë të thyera.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0088682174682617
array(1) { ["section"]=> string(102) "masakruan-te-moshuarin-italian-duke-i-thyer-kater-brinje-dalin-emrat-e-4-grabitesve-shqiptareve-195394" }