Mashtroi bashkëatdhetarët për punë dhe leje qendrimi për 4500 euro, arrestohet shqiptari në Itali

Publikuar tek: rajon, më 15:23 03-04-2020 Mashtroi bashkëatdhetarët për punë dhe leje qendrimi për 4500 euro, arrestohet shqiptari në Itali

Një 44-vjeçar shqiptar me iniciale B.M., banues në Follonica të Italisë, u arrestua nga agjentët e Grosseto Mobile me akuzën e qendrimit pa leje dhe punë në të zezë në territorin italian.

Burri akuzohet se ka punuar pa dokumenta në tre ndërmarrje ndërtimi, të cilat kanë pasur drejtues shqiptarë. Hetimi nisi muajin e kaluar ndaj një shtetasi shqiptar, të cilit B.M. i kishte premtuar punë dhe leje qëndrimi në këmbim të 4500 eurove.

Ky person dyshohet se ka bërë pagesa nga Shqipëria në favor të B.M. dhe mbërriti në Itali me një vizë turistike, i shoqëruar po nga B.M., te zyrat postare për të filluar procedurat.

B.M., është arrestuar dhe është dërguar në burgun e Grosseto.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011285066604614
array(1) { ["section"]=> string(103) "mashtroi-bashkeatdhetaret-per-pune-dhe-leje-qendrimi-per-4500-euro-arrestohet-shqiptari-ne-itali-201217" }