Mashtroi biznesmenët, zbulohet mesazhi kërcënues në celularin e dentistes Olesia Duka: o plehrë ky është vetëm fillimi

Publikuar tek: barometri, më 08:07 04-03-2018 Mashtroi biznesmenët, zbulohet mesazhi kërcënues në celularin e dentistes Olesia Duka: o plehrë ky është vetëm fillimi

Ndërsa Gjykata e Durrësit ka vendosur të lërë në burg dentisten Olesia Duka, 38-vjeçaren e akuzuar se mashtroi disa biznesmenë duke iu marrë shuma të mëdha parash, në adresë të kësaj të fundit ka ardhur një mesazh kërcënues.

Sipas balkanweb mendohet se mesazhi mund të ketë ardhur nga njëri prej biznesmenëve që ra pre e mashtrimit të dentistes.

“O plerë, ta dish që ky është vetëm fillimi i rrënimit tënd dhe familjes tënde. Ngado që të fshiheni deri tek motra jote e kunati në Bruksel do mi paguani deri në detaj, 270.000 eurot që të kam dhënë e s’mi ke kthyer”.- thuhet në mesazhin kërcënues.

Dentistja Olesia Duka akuzohet se ka marrë 900 mijë euro përmes mashtrimit disa biznesmenëve në Durrës dhe Tiranë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0227210521698
array(1) { ["section"]=> string(123) "mashtroi-biznesmenet-zbulohet-mesazhi-kercenues-ne-celularin-e-dentistes-olesia-duka-o-plehre-ky-eshte-vetem-fillimi-112130" }