Mashtrojnë avokaten dhe i marrin 40 milionë lekë, arrestohen 2 persona, një tjetër në kërkim (Emrat)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:58 15-01-2017 Mashtrojnë avokaten dhe i marrin 40 milionë lekë, arrestohen 2 persona, një tjetër në kërkim (Emrat)

 Të paktën 2 persona kanë rënë në prangat e policisë dhe një tjetër është shpallur në kërkim pasi me anë të mashtrimit i kanë marrë 4 milionë lekë të reja një avokateje.

 Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se janë arrestuar shtetasit:

-Artan Laçi, 23 vjeç, banues në Tiranë

-Skënder Nela, 32 vjeç, banues në Tiranë

Ndiqen në gjendje të lirë shtetasit me iniciale K.A, 28 vjeç dhe K.A, 29 vjeç dhe është shpallur në kërkim S.D 30 vjeç, banues në Tiranë.

Sipas policisë 28-vjeçarja ka kallëzuar se dy të arrestuarit, tek Ish- Ekspozita në zyrën e saj në bashkëpunim me njëri tjetrin dyshohet që meanë të mashtrimit i kanë marrë shumën prej 4 milion lekë, ndërsa shtetasit K.A dhe K.A e kanë kanosur.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Efektivi i policisë përplas me makinë një person, niset me urgjencë drejt spitalit (Emri)
Rrahin dhe kërcënojnë një person, arrestohen 4 vëllezër në Tiranë. Një prej tyre autor i disa vjedhjeve (Emrat) »
Article Logic
Execution time: 0.011987209320068
array(1) { ["section"]=> string(102) "mashtrojne-avokaten-dhe-i-marrin-40-milione-leke-arrestohen-2-persona-nje-tjeter-ne-kerkim-emrat-65576" }