Mashtronte njerëzit dhe i merrte para, arrestohet 30-vjeçari në Fier

Publikuar tek: aktualitet, më 08:55 19-09-2019 Mashtronte njerëzit dhe i merrte para, arrestohet 30-vjeçari në Fier Foto ilustruese

Policia e Fierit ka arrestuar ditën e sotme një shtetas të shpallur në kërkim për "Mashtrim".

Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale A.Z., 30 vjeç, banues në Berat.

Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Fier ka vendosur masën e sigurisë "Arrest me burg" për veprën penale "Mashtrimi".

30-vjeçari në Qershor të 2019-ës i ka marë me anë të mashtrimit një sasi parash shtetasit me inicale P.B.

Sakaq, materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprime të mëtejshme proceduriale.

Fier/ Njoftimi i policisë:

Kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim për "Mashtrim".

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier në bashkëpunim me Policinë Berat, kapën dhe ndaluan shtetasin:

A.Z., 30 vjeç, banues në Berat.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Fier ka vendosur masën e sigurisë "Arrest me burg" për veprën penale "Mashtrimi".

30-vjeçari në Qershor 2019 i ka marë me anë të mashtrimit një sasi parash shtetasit P.B.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprime të mëtejshme proceduriale.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.11180186271667
array(1) { ["section"]=> string(74) "mashtronte-njerezit-dhe-i-merrte-para-arrestohet-30-vjecari-ne-fier-178975" }