Maska me kastravec dhe të verdhë veze, ja çfarë i bën gjoksit

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 17:46 01-12-2016 Maska me kastravec dhe të verdhë veze, ja çfarë i bën gjoksit

Me kalimin e moshës shumë gra janë të destinuara të vuajnë nga varja dhe zbutja e gjoksit, sigurisht asnjë femër nuk ka dëshirë të ketë një gjoks të tillë dhe shumë prej nesh janë gjithmonë në kërkim të mënyrave të reja për evitimin e këtij problemi.

Një mënyrë efikase është dhe kjo maskë me kastravec të grirë imët dhe një të vershë veze, e cila ka rezultuar tepër efektive në mesin e atyre që e kanë provuar.

Grini imët një kastravec dhe shtoni një të verdhë veze. Shtoni 1 lugë çaji gjalpë në përzierje, dhe përzieni mirë përbërësit derisa të krijohet një pastë homogjene.

Aplikoni maskën mbi gjoks dhe mbajeni për rreth 30 minuta. Pastaj, lajeni atë me ujë të ftohtë.

Kjo teknikë do të ndihmojë në forcimin e indeve të gjirit dhe do të shtojë qëndrueshmërinë e tyre.

Duhet të keni parasysh se është mirë që këtë maskë ta përsërisni 2 herë në javë dhe ta kombinoni me zakone të tjera të shëndetshme siç janë:

Pirja e ujit mjaftueshëm

Ndalimi i duhanit

Mbrojtja nga rrezet e diellit

Mbajtja e një peshe konstante

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035002946853638
array(1) { ["section"]=> string(66) "maska-me-kastravec-dhe-te-verdhe-veze-ja-cfare-i-ben-gjoksit-61272" }