Mat, flakët përfshijnë 5 hektarë pyje në komunën Komsi

Publikuar tek: aktualitet, më 12:59 18-02-2015 Mat, flakët përfshijnë 5 hektarë pyje në komunën Komsi

Një zjarr i cili ka nisur rrëth orës 12:00 në komunën Komsi të Matit ka përfshirë rreth 5 hektarë pyje.

Në vendngjarje kanë mbërritur përfaqësues të Ndërmarrjes Pyjore dhe banorë të zonës, të cilët po përpiqen të lokalizojnë flakët. Fatmirësisht zjarri nuk rrezikon zonat e banuara. Flakët janë përhapur me shpejtësi për shkak të erërave të forta

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Në Tiranë protestohet kundër ndërtimit tek diga e liqenit dhe ushqimeve të skaduara
Kurbin, zjarr në kompleksin blektorial »
Article Logic
Execution time: 0.011789083480835
array(1) { ["section"]=> string(58) "mat-flaket-perfshijne-5-hektare-pyje-ne-komunen-komsi-3738" }