Matadori 26-vjeçar masakrohet për vdekje nga demi (Pamje të rënda)

Publikuar tek: bota, më 15:56 18-09-2017 Matadori 26-vjeçar masakrohet për vdekje nga demi (Pamje të rënda)

Një matador ka humbur jetën pasi është goditur për vdekje nga demi gjatë një shfaqje në Portugali.

26-vjeçari Fernando Quintela pësoi hemoragji të brendshme pasi u godit nga demi, ngeci mes brirëve të tij dhe më pas u përplas në tokë.

Quintela ishte në rolin e "forcado," një nga tetë burrat që provokojnë demin me duar bosh. Ai duhej ta kapte demin nga brirët ndërsa forcadot e tjerë i hidhen përsipër për ta nënshtruar por akti përfundoi në mënyrë tragjike. /Newsbomb.al

swetw34ryywegdfh.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013574123382568
array(1) { ["section"]=> string(70) "matadori-26-vjecar-masakrohet-per-vdekje-nga-demi-pamje-te-renda-92780" }