Materiale pornografike në kompjuter, shkarkohet ministri i Theresa May

Publikuar tek: bota, më 11:04 21-12-2017 Materiale pornografike në kompjuter, shkarkohet ministri i Theresa May

Damian Green një nga ministrat më të afërt të kryeministres britanike Theresa May është shakarkuar nga kabineti qeveritar, pasi u zbulua se ai kishte shkelur kodin ministror.

Green iu kërkua të dorëhiqet, pasi u zbulua se kishte bërë deklarata të pasakta dhe mashtruese, për atë që ai e dinte rreth materialeve pornografike, të cilat iu gjetën në një kompjuter, në zyrën e tij.

Ndërsa ne reagimin e saj me shkrim kryeministrja May shprehu keqardhje të thellë për largimin ministrit,  por tha se veprimet e tij janë larg sjelljes që ajo priste nga një ministër i qeverisë.

Green është ministri i tretë që do të hapë dorëheqjen në një afat khor brenda 2 muajsj, ku Michael Fallon dhe Priti Patel janë larguar në nëntor.

4218.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E rëndë në Australi, makina përplas turmën e njerëzve, plagosen të paktën 16 persona
Tragjike në Korenë e Jugut: 28 të vdekur, dhjetëra të plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.010336875915527
array(1) { ["section"]=> string(76) "materiale-pornografike-ne-kompjuter-shkarkohet-ministri-i-theresa-may-103867" }