Matësat e ujit të dëmtuar nga ngrica, UKT merr përsipër t’i rinovojë

Publikuar tek: ekonomi, më 16:20 09-01-2017 Matësat e ujit të dëmtuar nga ngrica, UKT merr përsipër t’i rinovojë

Ujësjellës Kanalizime Tiranë ka konstatuar se një pjesë e matësve të ujit në lidhjet me abonentët janë dëmtuar si pasojë e ngricës, dhe temperaturave shumë të ulëta.

Nisur nga kjo situatë emegjence, UKT ka vendosur që të gjithë këto dëme të shkaktuara nga moti i pazakontë, të zgjidhen duke zëvendësuar apo rinovuar të gjithë matësat e dëmtuar nga ngrica.

Tashmë ka nisur procesi për të evidentuar të gjitha dëmtimet e matësve të ujit në të gjithë territorin e Tiranës që janë shkaktuar nga i ftohti.

UKT fton të gjithë qytetarët që të telefonojnë në numrin e gjelbër që është në funksion 24 orë 0800 44 88 për të raportuar çdo rast të ngjashëm.

Pjesë e kësaj fushate janë të gjitha rastet e dëmtimeve nga temperaturat e ulëta dhe ngrica, të sinjalizuara brenda 5 ditësh në njësinë përkatëse të Ujësjellësit

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020841836929321
array(1) { ["section"]=> string(73) "matesat-e-ujit-te-demtuar-nga-ngrica-ukt-merr-persiper-t-i-rinovoje-65031" }