Matteo SALVINI zgjedh të mos konsumojë më kurrë ‘NUTELLA’ dhe për këtë ka vetëm një ARSYE

Publikuar tek: bota, më 10:33 07-12-2019 Matteo SALVINI zgjedh të mos konsumojë më kurrë ‘NUTELLA’ dhe për këtë ka vetëm një ARSYE

Ish- ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini tërheq gjithmonë vëmendjen me deklaratat e tij befasuese. 

Së fundmi, Salvini ka bërë me dije se nuk do e konsumojë më çokokremin e shumëpëlqyer ‘Nutella’.

Sipas mediave italiane, shkak për këtë vendim është bërë fakti se ka zbuluar që lajthitë kompania italiane i ka importuar nga Turqia.

‘Kam zbuluar se Nutella përdor lajthi turke dhe unë preferoj të ndihmoj kompanitë që përdorin produkte italiane. Unë preferoj të ha italisht dhe të ndihmoj fermerët italianë sepse ata kanë nevojë për ndihmë’, është shprehur Salvini në një tubim në veri pasi një grua në turmë i sugjeroi të hante Nutella për të mbajtur energjinë e tij.

nutella-640x360.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulm me armë në bazën ushtarake amerikane, vriten dy persona
Kandidon për kryeministre të Libanit, kush është shkrimtarja me origjinë shqiptare »
Article Logic
Execution time: 0.010761022567749
array(1) { ["section"]=> string(94) "matteo-salvini-zgjedh-te-mos-konsumoje-me-kurre-nutella-dhe-per-kete-ka-vetem-nje-arsye-188670" }