Maturantët në provim, dalin tezat nëpër rrjetet sociale (FOTOT)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:33 24-06-2019 Maturantët në provim, dalin tezat nëpër rrjetet sociale (FOTOT)

Maturantët në të gjithë Shqipërinë i janë nënshtruar sot provimeve të tyre me zgjedhje.

Mbarëvajta e këtij procesi duket se është prekur nga një skandal,  kjo pasi disa prej tezave janë publikuar në rrjete sociale që në orët e para të fillimit të provimit.

Denoncimi është bërë nga ish-deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi e cila në rrejtin e saj social ka postuar foto të tezave konkretisht tezën e provimit me zgjedhje të ekonomisë, të filozofi-sociologjisë dhe historisë. Sipas Vokshit akuzon Ministren e Arsimit Besa Shahinin, për mungesë administrimi duke theksuar se testet janë shitur.

“Skandali i radhës i Rilindjes .... del edhe teza e provimit të Ekonomisë me zgjedhje. . . Ndërkohë që nxënësit nuk kanë as një orë që kanë nisur provimin...teza është shitur...

Ministrja Shahini, më e paafta deri më sot, ja ka dalë suksesshem të mos administrojë dot asnjë provim mature duke futur si standard ndër të rinjtë hajdutërinë”, shkuan Vokshi.

65016722_1116539768546914_8005828273923686400_n.jpg

65166865_377315992893929_5045975897169985536_n.jpg

64927293_356466421721404_2412465473552646144_n.jpg65124523_612565535919727_9078256980392411136_n.jpg65433873_2394464134102373_2559798292212875264_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.11839389801025
array(1) { ["section"]=> string(67) "maturantet-ne-provim-dalin-tezat-neper-rrjetet-sociale-fotot-169551" }