Mavraj në mbështetje të viktimave në Aleppo: Dhe zoti yt nuk harron

Publikuar tek: sport, më 12:37 14-12-2016 Mavraj në mbështetje të viktimave në Aleppo: Dhe zoti yt nuk harron

Mbrojtësi i kombëtares, Mërgim Mavraj në faqen e tij në “Facebook” ka shpërndarë një foto, ku tregon mbështetjen e tij për viktimat në Aleppo, duke e ilustruar këtë të fundit me një ajet kuranor.

Siç dihet, Mavraj është praktikant dhe një besimtar i devotshëm i fesë myslimane dhe si tillë, ai i ka bashkangjitur fotos së postuar një ajet nga Kur’ani, ku shkruhet “Dhe zoti yt nuk harron”.

Mavraj gjithmonë është solidarizuar me viktimat e luftërave në Lindje, madje shumë herë ai ka shprehur indinjatën e tij për këto luftëra të cilat po shkatërrojnë pa të drejtë dhe me vetëdije të plotë këto vende, që nuk po tërheqin vëmendjen e askujt për marrjen e ndihmave apo në rastin më të mirë përfundimin e luftërave në këto vende.

15542237_485900174913915_215677887198716416_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.18291091918945
array(1) { ["section"]=> string(72) "mavraj-ne-mbeshtetje-te-viktimave-ne-aleppo-dhe-zoti-yt-nuk-harron-62621" }