Maxhoranca e opozita pranë marrëveshjes për Reformën në Drejtësi, pranojnë sugjerimet e Venecias

Publikuar tek: politike, më 08:35 24-03-2016 Maxhoranca e opozita pranë marrëveshjes për Reformën në Drejtësi, pranojnë sugjerimet e Venecias

Pas ‘’luftës’’ së gjatë për të kundërshtuar propozimet e njëri-tjetrit, duket se deputetët e maxhorancës kanë rënë dakord me ata të opozitës. Sipas gjasave, shumë shpejt do të kemi një marrëveshje për Reformën në Drejtësi.

Pas mbledhjes së djeshme të Komisionit për Reformën në Drejtësi, palët kanë rënë dakord me sugjerimin e Komisionit të Venecias për Byronë Kombëtare të Hetimit, Këshillin e Emërimeve në Drejtësi, ngritjen e Gjykatës së Lartë Administrative dhe rishikimin e kritereve për anëtarët e Tribunalit Disiplinor.

Ditën e djeshme ambasadori amerikan Donald Lu, ua ka bërë të qartë ‘’të majtëve’’ dhe ‘’të djathtëve’’ që të mos përdorin Reformën në Drejtësi për debate politike si dhe të bien dakord për Byronë Kombëtare të Hetimit, e cila do të jetë nën shembullin e FBI-së amerikane.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093159675598145
array(1) { ["section"]=> string(101) "maxhoranca-e-opozita-prane-marreveshjes-per-reformen-ne-drejtesi-pranojne-sugjerimet-e-venecias-35871" }