May heq dorë nga votimi i tretë i marrëveshjes së Brexit

Publikuar tek: bota, më 18:01 17-03-2019 May heq dorë nga votimi i tretë i marrëveshjes së Brexit

Kryeministrja britanike, Theresa May mund të heqë dorë të kalojë për herë të tretë në votimin e deputetëve marrëveshjen e tërheqjes që ajo negocioi me Bashkimin Europian, nëse nuk siguronte mbështetjen e nevojshme, deklaruan sot dy nga ministrat e saj.

‘Nuk është e sigurtë nëse do të ketë votim’, u shpreh për BBC-në, ministri i Financave, Philip Hammond.  

Ndërkohë ministri për Tregtinë Ndërkombëtare, Liam Fox ka deklaruar në në Sky news se kjo do të varet nga aftësia jonë për të fituar këtë votim në Dhomën e Komuneve.

Teksti u kundërshtua më 15 janar me 432 vota kundër dhe 202 pro, më pas të martën nga 391 vota kundër dhe 242 pro.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013383865356445
array(1) { ["section"]=> string(63) "may-heq-dore-nga-votimi-i-trete-i-marreveshjes-se-brexit-156805" }