Mazhoranca rrëzon kërkesën e PD-së për heqjen e mandatit të Kokëdhimës

Publikuar tek: politike, më 17:40 16-04-2015 Mazhoranca rrëzon kërkesën e PD-së për heqjen e mandatit të Kokëdhimës

Me 68 vota kundër dhe 29 pro, është rrëzuar kërkesa e 16 deputetëve të Partisë Demokratike për heqjen e mandatit të deputetit të PS-së, Koço Kokëdhima.

Ndonëse, kreu i grupit parlamentar të PD-së Edi Paloka ka kërkuar që votimi të bëhet i fshehtë, kjo është refuzuar nga kreu i Kuvendit Ilir Meta. PD ka kërkuar heqjen e mandatit të Koço Kokëdhimës, pasi e akuzon atë për përfitime të kompanive të tij nga fondet publike gjatëk kohës që ai ushtron funsksionin e deputetit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095529556274414
array(1) { ["section"]=> string(75) "mazhoranca-rrezon-kerkesen-e-pd-se-per-heqjen-e-mandatit-te-kokedhimes-8913" }