Mbahet nesër procesi zgjedhor për “Urdhërin e Psikologut”

Publikuar tek: aktualitet, më 18:40 27-01-2017 Mbahet nesër procesi zgjedhor për “Urdhërin e Psikologut”

Gjatë ditës së nesërme do të mbahen zgjedhjet e Asamblesë së Parë të Urdhërit të Psikologut.

Procesi zgjedhor i cili do të nisë në orën 10.00 do të mbahet pranë Katedrales Ortodokse.

Sipas njoftimit nga Komisioni i Përkohshëm, i ngritur në zbatim të Ligjit nr.40/2016 “Për Urdhërin e Psikologut”,  në procesin e parë  zgjedhor janë thirrur të gjithë psikologët e regjistruar në Regjistrin e Urdhërit të Psikologut.

Komisioni i përkohshëm, i cili u ngrit në zbatim të Ligjit për Urdhrin e Psikologun, ka funksionuar prej më shumë se 3 muajsh.

Komisioni në zbatim të ligjit, ka realizuar regjistrimet e psikologëve dhe është krijuar një database i saktë me të gjithë psikologët në territorin e Shqipërisë.

Komisioni bën me dije se janë dërguar për konfirmim në universitetet përkatëse diplomimi i 872 anëtarëve të urdhërit të psikologëve.

Ky komision ka realizuar hartimin e rregulloreve dhe ka validuar procesin e Mbledhjes se Parë të kësaj Asambleje, si dhe procesin e zgjedhjeve. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Misteri i shqiponjës që doli në shitje për 70 euro (Foto)
Operacioni italo-shqiptar: Kapet motoskafi me drogë, arrestohen 3 persona »
Article Logic
Execution time: 0.012973070144653
array(1) { ["section"]=> string(61) "mbahet-neser-procesi-zgjedhor-per-urdherin-e-psikologut-66883" }