Mbajnë peng 41-vjeçarin në dyqanin e tij, arrestohet i riu, procedohet penalisht një tjetër (Emrat)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:03 01-02-2017 Mbajnë peng 41-vjeçarin në dyqanin e tij, arrestohet i riu, procedohet penalisht një tjetër (Emrat)

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 32-vjeçar dhe po procedon në gjendje të lirë një tjetër pasi kanë mbajtur pa dëshirën e tij një 41-vjeçar në dysqanin e tij.

Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se është arrestuar shtetasi:

-Erjon Basha, 32 vjeç, banues në Tiranë, si dhe procedimin në gjendie të lirë të shtetasit, Q. Basha, 71 vjeç, banues në Tiranë. 

Shtetasit e lartë përmendur më datë 31.01.2017, në Rrugën "Sami Frashëri", kanë mbajtur pa dëshirën e tij, shtetasin D. P., 41 vjeç, duke mos e lejuar të dalë nga dyqani i tij, deri në momentin e kthimit të shumës monetare prej 7000 lekësh, shumë të cilën ky shtetas i detyrohej shtetasve të lartë përmendur. Materialet proceduriale i'u kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale të "Heqja e paligjshme e lirisë".

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tentuan të korrptojnë policët në kufi, arrestohen dy persona
2 milionë dollarë të pajustifikuara, Gjykata e Tiranës rrëzon kërkesën e Mark Frrokut për riekspertim të pasurisë »
Article Logic
Execution time: 0.010785102844238
array(1) { ["section"]=> string(101) "mbajne-peng-41-vjecarin-ne-dyqanin-e-tij-arrestohet-i-riu-procedohet-penalisht-nje-tjeter-emrat-67329" }